Bezpieczeństwo na uczelniach

Instytut PWN od kilku lat realizuje projekty edukacyjne dla środowiska akademickiego. Temat bezpieczeństwa jest szczególnie ważny w obecnych czasach. Nie ma tu miejsca na niedopatrzenia, ponieważ w wyniku nawet drobnych uchybień zagrożone może być życie i zdrowie ludzkie. W czerwcu 2016 roku odbyła się pierwsza konferencja z cyklu: „Bezpieczeństwo na uczelniach” poświęcona tematyce bezpieczeństwa wydarzeń.
Pierwsza edycja zgromadziła najznakomitszych gości, przedstawicieli środowiska akademickiego i stała się konieczną platformą do wymiany poglądów oraz doświadczeń. Konferencja spełniła oczekiwania uczestników, którzy potwierdzili konieczność kontynuowania tematyki bezpieczeństwa imprez organizowanych na uczelniach.
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Instytut PWN zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Bezpieczeństwo na uczelniach, która odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia 2017 r. Tym razem podjęty zostanie temat organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, które sprawiają trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (masowa czy niemasowa).
Konferencja adresowana jest przede wszystkim dla rektorów i prorektorów ds. studenckich, kanclerzy, rzeczników prasowych, przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich, pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.
W trakcie konferencji poznają Państwo regulacje prawne, jakie należy stosować w przypadku organizacji imprez na uczelniach. Eksperci, do których należą między innymi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą praktycznych porad. Będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami, jakie miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.
Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenia Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrony.
Więcej informacji: TUTAJ>>>
— Inicjatyw jest objęta Patronatem Honorowym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej —