Promowane

Lut
16

Rekrutacja do Komisji Parlamentu Studentów

  Przed Parlamentem Studentów RP stoi szereg wyzwań o szczególnej wadze dla polskiego środowiska akademickiego. Praca w naszych komisjach na rzecz studentów z całej Polski to przede wszystkim zdobywanie cennego doświadczenia, podczas działań w ogólnopolskiej strukturze o unikalnym charakterze oraz poznawanie osób z całego kraju, zaangażowanych w podobne działania.

DETAIL
Lut
14

Konsultacje ws. założeń do Ustawy 2.0

  Trzy zespoły wyznaczone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowały swoje projekty założeń do najważniejszego aktu prawnego w szkolnictwie wyższym, w ramach prac nad Ustawą 2.0. Można je znaleźć pod linkiem: http://www.nauka.gov.pl/ustawa20/.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Promowane
DETAIL
Sty
24

Opiniowanie projektu ustawy dot. NAWA

Ministerstwo NiSW opublikowało projekt ustawy mającej powołać Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Miałaby ona m. in. zarządzać stypendiami oraz programi wymian akademickich na szczeblu krajowym.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Sty
03

Aktualizacja danych kontaktowych na stronie

W związku ze zmianą kadencji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, na odpowiednich podstronach naszego portalu pojawiły się nowe dane kontaktowe do nas.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Najważniejsze . Promowane
DETAIL
Gru
19

Ustawa 2.0. tematem przewodnim XXI posiedzenia Rady Studentów PSRP

Za nami XXI posiedzenie Rady Studentów PSRP, podczas którego przedstawiciele wszystkich środowisk studenckich dyskutowali nad założeniami do nowej ustawy – Prawo o Szkolnictwie Wyższym. Spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim było także okazją do podsumowania działalności władz organizacji w kadencji 2015/2016. 

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Gru
02

Unia studencka z Białorusi nowym członkiem Europejskiej Unii Studentów!

Podczas posiedzenia Board Meetingu Europejskiej Unii Studentów w Jastrzębiej Górze przyjęto białoruską unię studentów Bractwo Organizatorów Samorządności Studenckiej w poczet członków organizacji. Parlament Studentów RP od początku wspierał BOSS na drodze do jego pełnej partycypacji w ESU.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
29

Wicepremier Gowin: „Partnerstwo studentów w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym stało się europejskim standardem”

Partnerstwo studentów w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym stało się europejskim standardem – powiedział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, otwierając 71. Zjazd Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku. Głównym tematem spotkania z Wicepremierem była kwestia aktywnej roli studentów w decydowaniu o przyszłości szkolnictwa wyższego.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
26

Przed nami 71. Board Meeting Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku

Już w poniedziałek rozpoczną się pierwsze wydarzenia w ramach 71. Board Meetingu Europejskiej Unii Studentów, którego organizacja została powierzona w kwietniu b.r. Parlamentowi Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gdańsk oraz Jastrzębią Górę odwiedzą przedstawiciele 45 unii studenckich z 38 europejskich krajów, na co dzień reprezentujący ponad 15 milionów studentów na Starym Kontynencie. 

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Strona 1 z 2412345...1020...Ostatnia »

Wspieramy

Wspieramy samorządy studenckie

Reprezentujemy

Reprezentujemy 1,5 mln studentów

Walczymy

Walczymy o prawa studenta

Poczta e-mail: sekretariat@psrp.org.pl

Biuro PSRP: ul. Bracka 18/16 00-028 Warszawa