Promowane

Kwi
08

XXIII Krajowa Konferencja PSRP

Wszystkich samorządowców studenckich z Polski serdecznie zapraszamy na XXIII Krajową Konferencję Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 roku w Kościelisku (k. Zakopanego) w powiecie tatrzańskim. Po dwóch latach przerwy wracamy do tego uroczego miejsca, które stało się już symboliczne dla PSRP.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Promowane
DETAIL
Kwi
05

Studencka Konferencja o Ustawie 2.0

W dniach 31 marca – 2 kwietnia br na Politechnice Wrocławskiej odbyła się Studencka Konferencja o Ustawie 2.0. Wydarzenie to było podsumowaniem dotychczasowych prac Parlamentu Studentów RP, które trwały od początku roku. Kluczowym zadaniem środowiska studenckiego jest silne zaangażowanie się w prace przy reformie szkolnictwa wyższego w Polsce.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Konferencje . Podsumowania . Projekty . Promowane
DETAIL
Mar
09

Zbieramy Studenckie Założenia do Ustawy 2.0

Środowisko akademickie czeka gruntowana reforma, przygotowywana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zespoły mające wypracować założenia do Ustawy 2.0 głównie skupiły się na perspektywie środowiska naukowego oraz kadry akademickiej, nie poruszając szerzej kwestii dot. studentów, a w niektórych wypadkach postulowały ograniczenia naszych praw. W związku z tym Parlament Studentów RP powołał własny zespół, który przygotuje studenckie założenia oraz przekaże […]

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Promowane
DETAIL
Mar
08

Stanowisko PSRP w sprawie ozusowania umów-zleceń

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia medialne o pomyśle ozusowania umów-zleceń dla studentów. Obecnie w przypadku osób uczących się do 26 roku życia nie ma takiego obowiązku. Niższe koszty zatrudnienia motywują pracodawców do zatrudniania studentów, co ułatwia im start na rynku pracy.  Nasze zaniepokojenie budzą pomysły zmian w przepisach dotyczących powyższych uregulowań. Po oskładkowaniu studentów, […]

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Promowane
DETAIL
Lut
16

Rekrutacja do Komisji Parlamentu Studentów

  Przed Parlamentem Studentów RP stoi szereg wyzwań o szczególnej wadze dla polskiego środowiska akademickiego. Praca w naszych komisjach na rzecz studentów z całej Polski to przede wszystkim zdobywanie cennego doświadczenia, podczas działań w ogólnopolskiej strukturze o unikalnym charakterze oraz poznawanie osób z całego kraju, zaangażowanych w podobne działania.

DETAIL
Lut
14

Konsultacje ws. założeń do Ustawy 2.0

  Trzy zespoły wyznaczone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowały swoje projekty założeń do najważniejszego aktu prawnego w szkolnictwie wyższym, w ramach prac nad Ustawą 2.0. Można je znaleźć pod linkiem: http://www.nauka.gov.pl/ustawa20/.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Promowane
DETAIL
Sty
24

Opiniowanie projektu ustawy dot. NAWA

Ministerstwo NiSW opublikowało projekt ustawy mającej powołać Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Miałaby ona m. in. zarządzać stypendiami oraz programi wymian akademickich na szczeblu krajowym.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Sty
03

Aktualizacja danych kontaktowych na stronie

W związku ze zmianą kadencji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, na odpowiednich podstronach naszego portalu pojawiły się nowe dane kontaktowe do nas.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Komunikaty . Najważniejsze . Promowane
DETAIL
Strona 1 z 2412345...1020...Ostatnia »

Wspieramy

Wspieramy samorządy studenckie

Reprezentujemy

Reprezentujemy 1,5 mln studentów

Walczymy

Walczymy o prawa studenta

Poczta e-mail: sekretariat@psrp.org.pl

Biuro PSRP: ul. Bracka 18/16 00-028 Warszawa