psrp

Gru
31

Raport z badania „Zniżki studenckie w transporcie publicznym a sytuacja materialna studentów w Polsce”

Przedstawiamy raport z badania „Zniżki studenckie w transporcie publicznym a sytuacja materialna studentów w Polsce”. Przygotowanie opracowania poprzedziło przeprowadzenie ankiety w czerwcu 2016 r., w której udział wzięło ponad 9000 studentów.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności
DETAIL
Gru
19

Ustawa 2.0. tematem przewodnim XXI posiedzenia Rady Studentów PSRP

Za nami XXI posiedzenie Rady Studentów PSRP, podczas którego przedstawiciele wszystkich środowisk studenckich dyskutowali nad założeniami do nowej ustawy – Prawo o Szkolnictwie Wyższym. Spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim było także okazją do podsumowania działalności władz organizacji w kadencji 2015/2016. 

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
30

Parlament Studentów RP aktywny w pracach Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Dziś w Warszawie zakończyło się dwudniowe Zgromadzenie Plenarne Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Głównymi tematami spotkania są zmiany w Statucie i Misji PKA, a także dostosowanie przepisów Komisji do nowelizacji Ustawy – Prawo o Szkolnictwie Wyższym. W obradach bierze udział Przewodniczący PSRP, Ariel Wojciechowski.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności
DETAIL
Lis
29

Wicepremier Gowin: „Partnerstwo studentów w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym stało się europejskim standardem”

Partnerstwo studentów w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym stało się europejskim standardem – powiedział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, otwierając 71. Zjazd Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku. Głównym tematem spotkania z Wicepremierem była kwestia aktywnej roli studentów w decydowaniu o przyszłości szkolnictwa wyższego.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
26

Przed nami 71. Board Meeting Europejskiej Unii Studentów w Gdańsku

Już w poniedziałek rozpoczną się pierwsze wydarzenia w ramach 71. Board Meetingu Europejskiej Unii Studentów, którego organizacja została powierzona w kwietniu b.r. Parlamentowi Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gdańsk oraz Jastrzębią Górę odwiedzą przedstawiciele 45 unii studenckich z 38 europejskich krajów, na co dzień reprezentujący ponad 15 milionów studentów na Starym Kontynencie. 

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
21

Niesprawiedliwe kary dyscyplinarne studentów

Sami studenci przyznają, że postępowanie przed komisjami dyscyplinarnymi pozostawia wiele do życzenia. – Nie chodzi tylko o orzekanie takich samych kar za bardzo różne delikty, ale też o lekceważące podejście do procedur i nieprzygotowanie komisji – mówi Ariel Wojciechowski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP. I dodaje, że w konsekwencji upływ terminu przedawnienia czynów uchybiających godności zawodu nauczyciela […]

Autor: Biuro Prasowe | Prasówka
DETAIL
Lis
16

Konferencja „Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i reprezentacja studentów”

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na organizowaną przez Parlament Studentów RP konferencję „Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i reprezentacja studentów”, która odbędzie się w dn. 25-27 listopada 2016 r. w Gdańsku.

Autor: Biuro Prasowe | Aktualności . Promowane
DETAIL
Lis
09

Wybrano nowe władze PSRP

Tomasz Tokarski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II zostanie od 1 stycznia 2017 r. przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Wybory odbyły się w miniony weekend podczas Zjazdu PS RP w Warszawie.

Autor: Biuro Prasowe | Prasówka
DETAIL
Strona 1 z 2412345...1020...Ostatnia »

Wspieramy

Wspieramy samorządy studenckie

Reprezentujemy

Reprezentujemy 1,5 mln studentów

Walczymy

Walczymy o prawa studenta

Poczta e-mail: sekretariat@psrp.org.pl

Biuro PSRP: ul. Bracka 18/16 00-028 Warszawa